Witam cię na Blogu: ,,Dziennik Marketera” z nowym wpisem: Zalety video marketingu, czyli jak działa video na nasz odbiór?  Poruszam ten temat, bo uważam że jest bardzo istotny w obecnych działaniach marketingowych, ale nie tylko. Mam nadzieję, że znajdziesz tu także wartościowe spostrzeżenia dla Siebie.

Na początku tytuł: zalety video marketingu… chciałbym przestawić trochę od innej strony, żebyś nie myślał że jestem stronniczy.

To, że jest to temat bardzo popularny i obecnie szeroko stosowany w marketingu internetowym jako forma przekazu i komunikacji. Stąd często wykorzystuje się ją w ogólnie dostępnych portalach społecznościowych, na stronach internetowych, no i oczywiście YouTube (do tego ten portal służy).

Jednak przekazywanie informacji za pomocą video nie każdemu musi odpowiadać. Sam osobiście znam kilka osób, które działają dosyć długo w marketingu internetowym i nie są skore do prezentowania swojego biznesu właśnie w formie video. Powody tego mogą być różne: brak śmiałości do nagrywania swojej osoby, nieodpowiednie przygotowanie w tej tematyce czy brak predyspozycji tej formy komunikacji.

Kolejna sprawa to dobór odpowiedniego sprzętu i miejsca, co spycha zalety video marketingu na boczny tor. I tu poniekąd przyznam rację. Bo nie każdy ma dostęp do profesjonalnej kamery czy studia nagrań, by kręcić niesamowite materiały marketingowe. Czy jest to akurat tak istotny problem?

No właśnie. Bo w taki sposób przedstawiając temat zalety video marketingu wyglądają dosyć blado.

Jednak nie chcę w tym momencie Ci podcinać skrzydeł i sugerować, że przedstawione sytuacje mogą w jakikolwiek sposób przeszkodzić Ci podjęcia działania w kierunku tworzenia własnych nagrań. Pamiętam jak samemu zaczynałem nagrywać własne filmy, a służył mi do tego telefon i selfie stick – kijek do zamocowania telefonu. Najlepsze jest to, że do tej pory jest to podstawowe narzędzie marketingowca w terenie.

Dlatego na początku swojej drogi z kręceniem filmów potraktuj to jako zdobywanie nowych umiejętności, a przede wszystkim oswojenia się z samym sobą. Nie zrażaj się własnymi błędami, bądź słabym odbiorem filmów. Pamiętaj, jeśli nawet pojawią się negatywne komentarze – to zapytaj się tych osób jak u nich to wyglądało na początku (jestem ciekawy ich odpowiedzi).

Kiedy już wiemy, że tematyka filmowa to nie do końca prosta sprawa, a jednocześnie nie trzeba się tym zbytnio przejmować, warto poznać konkretne zalety video marketingu.

To teraz przechodzimy do meritum sprawy, czyli co tak naprawdę możesz zyskać, dzięki własnym nagraniom. Przede wszystkim zwróć uwagę, że dzięki własnym filmom możesz szybciej przedstawić i wytłumaczyć własny biznes. Jako przykład może posłużyć następujący filmik, umieszczony potem na YouTube: http://sebastianpudlowski.pl/projekt-1 .

Kolejne ważne zalety video marketingu to: wywołanie odpowiednich emocji u obserwatorów na przedstawionej stronie, co jednocześnie zwiększa ich czas przebywania a za tym idzie decyzyjność związana z konkretnym przekazem. W krótkim wideo dodatkowo jesteś w stanie przedstawić znacznie więcej informacji, niż w pisemnej wersji.

Publikacja ciekawych a także sprecyzowanych video wpływa również na budowę własnego wizerunku w sieci. Dzięki temu jesteś w stanie w większym stopniu zainteresować swoich słuchaczy tym, co masz do przekazania: może chcesz nawiązać kontakt – sebastianpudlowski.pl/kontakt albo pokazać możliwości współpracy. Dlatego zobacz to nagranie sebastianpudlowski.pl/wspolpraca   i sam oceń jak w porównaniu z pisemnym przekazem dostrzegalne są zalety video marketingu.

 

Dziękuję za uwagę i czas zaangażowany podczas czytania tego artykułu: Zalety video marketingu, czyli jak działa video na nasz odbiór? Mam nadzieję, że dzięki niemu zagłębisz się w świat video marketingu i następnie wykorzystasz to do własnego biznesu.

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This