Jak wykonać formularz zapisu na listę adresową? Witam Cię w kolejnym wpisie ,,Dziennika Marketera” Cieszy mnie to, że śledzisz tego bloga, a jeśli przynosi to dodatkową wartość, jest to dla mnie oznaka, żeby przygotowywać nowe materiały, w jeszcze lepszej formie 🙂

W poprzednim wpisie: Dlaczego lista adresowa jest taka ważna?, wspomniałem że przedstawię praktyczne zastosowania autorespondera do do automatycznego tworzenia własnej listy adresowej. Jak myślisz, jest to istotny aspekt ? Według mnie jeżeli masz zamiar budować długofalowy biznes oparty na relacjach z ludźmi, wówczas taka lista mailingowa jest jednak niezbędna !

 

Po co w ogóle formularz zapisu….

Dobre pytanie 🙂 Jeśli będziesz chciał tworzyć własną listę mailingową, to gdzieś te kontakty trzeba zbierać. Do tej czynności potrzebna będzie wcześniej przygotowana strona przechwytująca (tzw. Landing Page- dokładnie o tym narzędziu opowiem w przyszłych artykułach).

I na takiej stronie przechwytującej umieszczony jest gotowy formularz zapisu. Jego bezpośrednią rolą jest zebrać kontakty zainteresowane informacjami wcześniej przedstawionymi.

Zazwyczaj taki formularz zapisu zawiera następujące pola do wypełnienia: imię ( wiesz może czemu, jak nie , to wróć do artykułu:

Automatyzacja biznesu nigdy nie była prostsza), mail ( w sumie najważniejszy – bo to dzięki niemu możesz się kontaktować ) oraz dodatkowo możesz poprosić o nr telefonu.

Przez proces wygenerowania takiego formularza przeprowadzę Cię na podstawie autorespondera Netsendo, gdyż sam z niego korzystam. W pierwszej kolejności powinieneś mieć przygotowaną listę w autoresponderze, dla której powstanie wspomniany formularz.

Dla przykładu tego artykułu przygotowałem dodatkową listę – ,,Lista Testowa” Na jej podstawie wyjaśnię co należy zrobić dalej 🙂

 

Jak wygenerować nowy formularz zapisu kiedy mamy już gotową listę adresową

Teraz kiedy masz już gotową listę adresową, wystarczy wyświetlić ją a następnie po lewej stronie wejść w zakładkę ,,Formularze” ( zaznaczone na fioletowo). Jeśli masz to zrobione pozostaje Ci wygenerować nowy formularz zapisu, poprzez zielony przycisk: ,,WYGENERUJ NOWY” ( zaznaczone na pomarańczowo ).

 

Formularz zapisu – Nazwa i Podgląd na żywo

Na nowej stronie pojawia się Ci po prawej stronie ,,Nazwa”, gdzie możesz ustawić nazwę roboczą formularza – jednak ona nie będzie widoczna w wygenerowanym formularzu.

Po prawej stronie jest widoczny podgląd zmian jakich będziesz dokonywał na bieżąco ustalając wygląd efektów Twojego działania.

 

 

Myślę, że na ten moment wystarczy 🙂 Przejrzyj sobie jeszcze raz dokładnie artykuł: Jak wykonać formularz zapisu na listę adresową. Jak pojawią się jakieś pytania, to napisz śmiało w komentarzu poniżej lub na moim profilu: Sebastian Pudłowski. A już w następnym wpisie wyjaśnię jak modyfikować ustawienia takiego formularza, stąd oczekuj ode mnie wiadomości.

Jeśli dodatkowo spodobała się Ci funkcjonalność autorespondera Netsendo i chciałbyś go przetestować, a także sprawdzić czy warto z niego korzystać na własne potrzeby, to możesz zrobić to TUTAJ  😉

 

Pozdrawiam 🙂

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This