Ustawienia formularza zapisu dla Twoich potrzeb.  W poprzednim artykule: Jak wykonać formularz zapisu na listę adresową opisałem najważniejsze czynności jakie musisz wykonać od przygotowanej listy adresowej do edycji formularza zapisu ( zdjęcie poniżej). I dzisiaj zajmiemy się konkretnie tematem – ustawienia formularza zapisu 🙂

 

Ustawienia formularza zapisu – czyli efekt Twojej edycji

W tym momencie przejdziemy kolejne kroki, tak by dostosować formularz pod względem wizualnym według Twoich potrzeb. Poszczególne zmiany będą widoczne ,,na żywo” z lewej strony strony. Dlatego swoje działanie zaczynamy od wyboru pól, które znajdują się po prawej stronie.

Teraz Twoim zadaniem będzie wybór pól jakie będą widoczne na stronie. Żeby wykonać ustawienia formularza zapisu musisz się zastanowić jakie główne pola chcesz uwzględnić do swojej strony przechwytującej. Tak jak widzisz na zdjęciu wyżej, domyślnie mamy ustawiony adres email .

W większości przypadków dodatkowe pole stanowi imię ( zaznaczone na żółto). Żeby dołączyć imię do takiego formularza, wystarczy odznaczyć je ,,ptaszkiem” a następnie proponuję przeciągnąć belkę z tym polem na samą górę, tak żeby najpierw widniało imię a poniżej mail. Oczywiście dobór poszczególnych pól jest według Twojego uznania.

Efekt tych zmian możesz zauważyć na podglądzie i powinien przestawiać zdjęcie po prawej stronie. Kolejna zmiana jaką warto zrobić, to pozbyć się podwójnego oznaczenia pól, tak żeby pozostały napisy tylko w ramce.
Aby to uczynić, zaznaczasz w ,,Układzie”  jednocześnie pola: ,,bez etykiet” oraz ,,pokaż etykiety wewnętrzne”. Wówczas ukryjesz czarne napisy, które widnieją na formularzu powyżej. Jak widzisz zmiana takich ustawień jest bardzo prosta i przebiega intuicyjnie.

 

 

Ustawienia formularza zapisu – czyli jak dobrać kolory?

 

Kolejnym elementem edycji formularza jest wybór odpowiednich kolorów, aby te prawidłowo wkomponowały się w landing page. Dzięki opcjom graficznym masz możliwość dopasowania kolorów wszystkich elementów formularza.

 

Istotne ustawienia formularza zapisu – przycisk wysyłający formularz

Kiedy już ustawiłeś wszystkie kolory w swoim formularzu, kolejna opcja to ,,Ustawienia”, gdzie zmienisz grubość obramowań formularza, formę jego zaokrąglenia, marginesy czy wysokość pól.

Jak to wykonasz, to następnie przechodzisz do istotnego ustawienia formularza zapisu, czyli przycisku wysyłającego formularz. Wówczas w polu po prawej stronie – ,, Tekst przycisku” wprowadzasz swoją nazwę przycisku, np. ,, Odbierz swoją nagrodę”. Z opcji dostępnych wyżej możesz edytować taki przycisk.

 

Ustawienia formularza zapisu kończy przycisk – Generuj Kod Formularza

Jeśli cała oprawa graficzna i techniczna Twojego formularza jest gotowa, to na dole strony korzystamy z przycisku: GENERUJ KOD FORMULARZA, a wtedy pojawia Ci się zaszyfrowany kod, który należy umieścić na stronie przechwytującej.

W tym momencie możesz pochwalić się własnym formularzem zapisu na stronie przechwytującej. Jeśli przebrnąłeś do tego momentu, to wielkie gratulacje 🙂
W kolejnym artykule przedstawię Ci jak utworzyć nową listę adresową, dla której przygotujesz taki formularz.

Pozdrawiam 🙂

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This