Strona przechwytująca w biznesie online. Jak myślisz po co jest taka strona, zwana inaczej landing page, squeeze page ? Jak sama nazwa mówi, pewnie żeby coś przechwycić. I to jest słuszne stwierdzenie 😉  Konkretnym zadaniem takiej strony jest pobranie kontaktu, a dokładnie adresu email do Twojej bazy biznesowej.

 

Strona przechwytująca w biznesie – co nam daje ?

Przede wszystkim lead, kontakt dzięki któremu możemy później budować relacje z takimi osobami i automatyzować swój biznes. Coś więcej na temat opisałem tutaj : Automatyzacja biznesu nigdy nie była prostsza.

Odpowiednia strona przechwytująca w biznesie daje Tobie również wyselekcjonowane kontakty do niszy czy biznesu jaki prowadzisz lub jaki zamierasz w przyszłości tworzyć. Hmn…. co oznacza wyselekcjonowane?  Wszystko zależy od tego jak przygotujesz taki landing page, czyli jakie treści pojawią się na stronie i do jakiej grupy docelowej (środowiska) je skierujesz.

Dlatego nie popełniaj błędu pisząc ogólnie i do wszystkich, bo :

  • zapisze się być może dużo osób, ale mało zainteresowanych tym co chcesz im bezpośrednio przekazać
  • bardziej prawdopodobne zapisze się mało osób, bo to co jest dla wszystkich – to jest dla nikogo! Zastanów się nad tym 🙂

Co zawiera strona przechwytująca w biznesie ?

Żeby squeeze page spełniał oczekiwania, o których pisałem wyżej musi zawierać element do pobrania kontaktu, czyli formularz zapisu. Jest nim magiczne okienko, gdyż właśnie dzięki niemu zainteresowana przekazem strony osoba trafia do Twojej bazy kontaktów.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić taki formularz, to zapraszam do wcześniejszych artykułów: Jak wykonać formularz zapisu na listę adresową? czy Ustawienia formularza zapisu dla Twoich potrzeb. Mam nadzieję, że te wpisy Ci w tym pomogą 🙂

Oprócz formularza zapisu, bardzo istotny jest przekaz treści. Nikt nie wpisze swoich prywatnych danych (maila, imienia), jeśli nie będzie widział dla siebie wartości uzyskanych później informacji. Dlatego taka strona powinna zawierać konkretne elementy, żeby spełniała swoje oczekiwania, a jakie dokładnie to opiszę w następnym wpisie.

Strona przechwytująca w biznesie – gdzie można ją zastosować ?

Jeśli już wiesz co zawiera strona przechwytująca w biznesie, to teraz warto się zastanowić, gdzie możesz ją wykorzystać? I to jest kluczowe pytanie. A odpowiedź jest prosta, praktycznie w każdym biznesie, gdzie możesz nawiązać z klientami długofalowe relacje.

Jeśli tak jak ja działasz w marketingu internetowym, to takie strony stanowią niezbędny element strategi marketingowej. Wówczas za pomocą landing page pozyskujesz kontakty do swojego biznesu online, by przedstawić korzyści wynikające z takiej współpracy.

Na początku nie zapomnij jednak o wartościowych treściach, albo materiałach edukacyjnych (kurs online, ebook), bo to właśnie dzięki nim zbudujesz zaufanie. Przykładem takiej rozbudowanej strony z głównego projektu, w którym ja uczestniczę, jest następujący squeeze page ➡ http://fastprofit.pl/ .

Branża online marketingu to jedno, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć stronę przechwytującą do pozyskania klientów na części samochodowe, przepisy kulinarne czy zabawki dla dzieci do 3 lat.

 

Tak jak widzisz strona przechwytująca w biznesie jest bardzo przydatnym narzędziem do budowania kontaktów. Z przedstawionych wyżej przykładów wynika, że możesz ją zastosować do każdej profesji, nawet najbardziej przez Ciebie wyszukanej 🙂

 

A jeśli szukasz odpowiedniego narzędzia do tworzenia takich stron, to znajdziesz go tutaj.

 

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This