,,Dostęp do internetu rodzi pomysł na biznes,, To, że  internet daje Tobie ogromne możliwości nie jest nowością.

Przecież praktycznie codziennie: sprawdzasz swoją wirtualną pocztę, kontaktujesz się ze znajomymi na facebooku czy wertujesz  bardzo często nawet setki stron w poszukiwaniu tego, co  zaspokoi Twoją ciekawość a jeszcze lepiej potrzebę.

Wiem i rozumiem, też tak mam. Ja nawet tego nie kontroluję. Przestałem się także łudzić, że zaprzestanę korzystać z tej wciągającej gry, jaką ,,serwuje internet”. Czas pewnie pokaże czy się to opłaci.

W tytule rodzi się pytanie jak Ty sam możesz odkroić ,,kawałek tortu dla siebie” i wykorzystać pomysł na biznes w internecie. Ale o tym trochę później,  teraz czeka Cię moja krótka historia….

 

Pomysł na biznes

co pokazuje historia.

 

Na początku ,,cofnę kilka kartek kalendarza”….

Przypomina mi się opowieści moich dziadków,  którzy w latach 50-60  byli mocno ograniczeni w różnych kwestiach, hmn…to podobnie jak w dzisiejszych czasach ( tylko raczej w innych aspektach).

Często jako mały ( lepiej: młody) chłopiec siadałem na ,,wersalce” i rozmawiałem z Dziadkiem o dawnych czasach,a on wtedy dzielił się ze mną swoim doświadczeniem. To były mądre słowa inteligentnego i pracowitego człowieka ( można powiedzieć, że ,,coś” mamy wspólnego :)).

Szczególnie jedna sytuacja z Jego bogatej historii utkwiła mi w pamięci….

Mój ulubiony Senior wspominał, że w dawnych czasach rzadko kto miał na wsi własnego konia ( droga sprawa) i przemieszczał się za pomocą powozu. Tak jakbyś dzisiaj jeździł ,,Mercem” albo ,,Porszakiem” ( no nie każdy może sobie pozwolić). Stąd razem z Babcią poruszali się pieszo i to nawet długie odległości, np. droga do  Kościoła w niedzielę wynosiła Im blisko 10 kilometrów. Wtedy takie spacery, to ,,chleb powszedni”, a teraz…..Sam oceń?

A jeżeli chodzi o inny rodzaj komunikacji – związany tym razem z wymianą informacji – to kto wtedy myślał o takich rozwiązaniach jak telefon czy niezbędny teraz INTERNET. Chyba nieliczni!

Pomyśl teraz jak ogromny był tego plus: ludzie więcej ze sobą rozmawiali i spędzali ze sobą czasu. Nie było też obecnej ,,burzy medialnej” nagłaśnianej w środkach masowego przekazu.

 

I tak znalazłem swój pomysł na biznes a raczej dostęp do niego

 

A teraz, czy jesteś w stanie obyć się bez własnego samochodu, telefonu czy wreszcie dostęp do internetu. Jak Ty osobiście sobie z tym radzisz? Ja muszę się przyznać – raczej trudno! 

Dlatego zgodzę się z tym, że  jeżeli korzystasz z tych aspektów racjonalnie (podkreślam: odpowiednio), to znacznie ułatwiają Ci funkcjonowanie. Bo skoro już są, to  szkoda byłoby z nich nie korzystać. Byleby nie przesadzać, zresztą jak ze wszystkim 🙂

Mało tego możesz te nowoczesne technologie zastosować by na tym zarobić, szczególnie – internet. Wystarczy, że stworzony przez Ciebie unikalny pomysł na biznes, który pojawił się w twojej głowie sensowanie ,,wypalił”,  a NIE  -szybko ,,spalił na panewce” ( dzisiaj mam chyba dzień na metafory 🙂 ).

Z drugiej strony możesz oprzeć się  na czyimś pomyśle,  następnie go ulepszyć i wprowadzić. Dróg jak widzisz jest kilka, a to jaki kierunek wybierzesz zależy od Twojego pomysłu na biznes.

 

Pewnie zastanawiasz się jaki

pomysł na biznes wybrać ?

 

To Cię pocieszę w tym momencie: pomysł na biznes jest nie jeden. To głównie zależy od Twojej kreatywności. Żyjemy teraz w takich czasach, że praktycznie na wszystkim możesz zarobić. 

Oczywiście nikt nie poda Ci tego ,,na tacy”. Wszystko, co łatwo przychodzi, bardzo szybko też znika. Sam się wielokrotnie o tym przekonałem, a szczególnie mój portfel! Dlatego nie ma wyjścia: wżyciu trzeba na wszystko zapracować. Nie ma drogi na skróty! Przynajmniej ja takiej nie znam 🙂

Podam Ci teraz kilka interesujących przykładów jak możesz wykorzystać pomysł na biznes w internecie:

 

Tworzenie stron WWW –  strona WWW to wizytówka Ciebie lub firmy jaką reprezentujesz. Wykonaną stronę możesz wykorzystać dla:
-> własnego hobby ( czyli Twojej pasji)

-> promocji siebie czy produktu
-> zwiększenia sprzedaży 
-> budowania wizerunku i marki

Następnie, jeśli tworzenie takowych stron nie sprawia Ci problemu i potrafisz to robić dobrze, polecam wykonywać odpłatne zlecenia. Jeśli Twoi klienci będą zadowoleni na pewno polecą Cię  dalej.

 

Sprzedaż reklam – skoro masz już swoją stronę WWW albo bloga, na którym umieszczasz swoje materiały: artykuły, produkty itp. Po jakimś czasie może się okazać, że Twoja strona generuje dość pokaźny ruch nowych subskrybentów.

A wtedy odezwie się do Ciebie jedna z firm czy osób prywatnych, która będzie chciała ( oczywiście odpłatnie) wykorzystać popularność strony do zamieszczania swoich reklam do produktów czy linków własnych stron. Taka reklama bardzo często jest stosowana w formie baneru na bocznym pasku strony.

Jest to ciekawa forma by dorobić nawet kilkadziesiąt zł dziennie. Tylko w tym momencie musisz się zastanowić czy swoją stronę wykorzystujesz do promocji tylko i wyłącznie siebie, czy także innych firm. 

 

Sprzedaż produktów  – po pierwsze bym wyróżnił produkty informacyjne. Zastanów się, co chciałbyś stworzyć, np. książkę, ebooka, materiały DVD, a może zestaw wirtualnych zdjęć sprzedawanych na zasadach subskrypcji.

Według mnie jest to ciekawe rozwiązanie by wystartować w sieci i  powoli budować w danej dziedzinie swoją markę ( więcej na temat wizerunku przeczytasz w artykule: ,,Kreowanie wizerunku – promocja siebie czy firmy” ) .

Inną formą są produkty fizyczne, np. buty. Słyszałeś może o firmie ,,Zaldano”, to sprawdź w jakich butach chodzisz, bo właśnie to jest jej sektor. Firma rozrosłą się w bardzo szybkim tempie, a to głównie zasługa dostępu do internetu. Dlatego na początek można spróbować otworzyć swój własny sklep internetowy.

 

Programy afiliacyjne– inaczej zwane programami partnerskimi. W życiu codziennym, pewnie z ,,dobrego serca” polecasz znajomym wiele różnych rzeczy: filmy, ubrania, akcesoria czy książki. Jeszcze lepiej jak dana osoba Cię o  to sama poprosi, gdyż widzi w Tobie swojego eksperta (przecież każdy może mieć swoją mocną stronę, która go wyróżnia:) ).

Teraz zastanów się, jakbyś właśnie za takie rady (polecenia) otrzymywał konkretne wynagrodzenie i to w sposób automatyczny. Na tym w skrócie  polegają programy afiliacyjne dostosowane oczywiście do odpowiednich produktów i wynagrodzeń.

Największa korzyścią jest założenie samemu takiego systemu partnerskiego, np. popularne Złote Myśli, Matras, Interkursy, także firma servaq, z której narzędzi marketingowych mam możliwość korzystać – ma swój program partnerski ( dostępne narzędzia, tutaj )

 

Marketing wielopoziomowy– w skrócie MLM. Pamiętam jak kilka lat temu dołączyłem do firmy działającej właśnie na zasadzie tego systemu.

Bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie systemu opierającego się na dystrybucji i promocji towarów, który uwzględniał wypłacanie prowizji nie tylko od osób bezpośrednio poleconych, lecz także poleconych naszych znajomych. Poznałem i przekonałem się do produktów oferowanych przez firmę, następnie moja rodzina. Potem oczywiście kolejne osoby, to są plusy tzw. ,,marketingu szeptanego”.

I wtedy zacząłem budować swój zespół stacjonarnie ( bezpośrednie spotkania), co zajmowało mi sporo czasu a efekt był różny. Teraz wiem, że gdybym wykorzystał do tego internet i jego automatyzm ( wspominam o tym w artykule: 7 korzyści internetu, czyli  na  czym polega ebiznes ) efekty byłyby znacznie lepsze.

 

Coaching / Konsulting –  a teraz pytanie: jak myślisz co robi ,, złota raczka” po pracy? Tak, zgadza się:  zazwyczaj wykorzystuje swój fach i idzie zarobić dodatkowe ,,pare groszy”.

Dlatego jeśli jesteś ekspertem tworzenia stron WWW, znasz się na formach reklamy, odnajdujesz się w sprzedaży produktów ( z wykorzystaniem sklepy, programów partnerskich czy mlm), to wskazane jest wykorzystać taką wiedzę na prywatnych konsultacjach czy sesjach coachingowych. 

Gdy nabierzesz doświadczenia Twoja wiedza może docierać do większej grupy osób, np. podczas szkoleń czy eventów. 

 

…. i pewnie wiele innych. Jeżeli zarabiasz w inny sposób lub masz inny pomysł na biznes w internecie, to  proszę podziel się nim w komentarzach poniżej artykułu. Pozwoli to wówczas czytelnikom na znalezienie odpowiedniej dla siebie formy dochodu w sieci.

Ja dziękuję Ci za spędzony tu czas i życzę owocnej drogi 🙂

 

Share This