Pomysł na biznes w internecie, ale… to artykuł, który napisałem by Ciebie sprowokować! Nie obawiaj się, nie do bójki 🙂 Natomiast liczę na to, że mi się uda. Dlaczego ?

Ponieważ wszystkie przykłady ,,ale” z jakimi będziesz miał do czynienie w głównej części tego wpisu nie są do zastosowania. Oczywiście decyzję i tak podejmiesz Sam.

Skąd wynika moje podejście. Otóż z bardzo prostej przyczyny. Niedawno napisałem i zamieściłem na tym blogu ciekawy artykuł: 7 korzyści internetu, czyli na czym polega ebiznes. Jeżeli jeszcze nie czytałeś to zachęcam, będziesz miał porównanie z Top 7 argumentami ( z tego artykułu), lecz o trochę innym znaczeniu….

Zrozumiesz wtedy czemu zdecydowałem się na taki tytuł: ,,Pomysł na biznes w internecie, ale…” i jego formę. Zapraszam  do śledzenia dalszych treści 🙂

Ok, masz już wybrany

 pomysł na biznes w internecie

a i tak nic z tego nie wychodzi.

 

Często tak bywa, że się bardzo starasz, a mimo to Ci nie wychodzi. U mnie tak zdarza się wielokrotnie. Nie jest to komfortowe, bo ,,podcina wówczas skrzydła”.

Myślę, może to wynikać z niewystarczającej wiedzy i zbyt małej praktyki. Wystarczy wtedy jeszcze więcej nad czymś pracować, aby Twój pomysł na biznes w internecie doszedł do skutku. Masz inne spostrzeżenia ?

Kolejna sprawa to są czynniki, jakie odbierają Ci szansę na powodzenie wybranego marzenia, oddalając być może rewelacyjny pomysł na  biznes w internecie.

Dlatego przygotowałem Top 7 przykładów ,,ale”, a  Ty sam zastanów się, które dotyczą Ciebie i jaki maja wpływ na obecną sytuację lub jej brak:

Mam pomysł na biznes w internecie, ale ,, Mam zbyt mało pieniędzy”

No  tak, bo realizacja Twojego  pomysłu w internecie a przynajmniej jego start wymaga ogromnego majątku: kwot 5-cio może 6-cio cyfrowych. Przecież trzeba ,,włożyć trochę kasy” w reklamę, żeby interes się kręcił. Teraz Stop! Zerknij na artykuł: Kreowanie wizerunku – promocja siebie czy firmy i zastanów się czy ,,pompowanie pieniędzy  w reklamę” jest najważniejsze, żebyś mógł się  wyróżnić.

Możesz mi uwierzyć, bądź nie, lecz ja uważam, iż to Ty jesteś największą wartością jaka może Twój pomysł na biznes w internecie rozkręcić. A niewielkie fundusze na początek Ci na to wystarczą.

Kiedy będziesz już miał wiedzę i odpowiednie umiejętności,  pozwolisz sobie na większą inwestycję w promocję biznesu.

Mam pomysł na biznes w internecie, ale ,,Mamy kryzys”

,,Mamy kryzys, kryzys….” kojarzysz ten utwór Mezo. Ta piosenka przedstawia jeden z powodów naszej słabszej dyspozycji. Ja chciałbym się konkretnie skupić na kryzysie, który prawdopodobnie hamuje Twój pomysł na biznes w internecie.

Nie dziwię się osobom, które ze względów finansowych  rezygnują z realizacji pomysłu na ebiznes.  Mnie też zdarzyło się być ,,pod kreską” i wiem, co się  wtedy czuje. Dodatkowo opinia bliskich Ci osób ,,dolewa oliwy do ognia”

I mimo, że  początkowo się poddawałem, to potem stwierdziłem, że wykorzystam takie niesprzyjające sytuacje. Wyciągnę wnioski z niepowodzeń, by dalej realizować założony wcześniej plan. I to się powoli sprawdza, a wytrwałość i konsekwencja owocują stopniową poprawą rezultatów. Czego Tobie także życzę 🙂

Jeżeli  obawiasz się kryzysu gospodarczego i zbytu swoich produktów, to pamiętaj że wskaźnik bezrobocia wynosi około 10 %, a więc blisko 90 % osób może okazać się Twoimi klientami. Wystarczy, że  dasz im taką szansę. Wśród pozostałych 10% możesz szukać swoich partnerów na pomysł na biznes w internecie.

Mam pomysł na biznes w internecie, ale ,,Jestem za stary (za młody)”

Kiedy ostatnio biegłem półmaraton górski, spiker po zakończeniu zawodów przedstawiał wyróżniających się zawodników i ku mojemu zdziwieniu wymienił  blisko 80-letniego mężczyznę. Jak pokazuje ten przykład zaawansowany wiek nie ogranicza Nas by realizować swoje własne plany.

Kolejnym przykładem jest Mark Zuckerberg, twórca największej platformy społecznościowej- Facebooka. Już w wieku dwudziestu kilku lat został miliarderem, tylko dlatego że chciał zrealizować swój pomysł na biznes w internecie.

A czy wiesz, że jego kluczowy projekt upadał kilkukrotnie, a mimo to ten młody pasjonat się nie poddał. A efekt tego sami doświadczamy codziennie, penetrując możliwości Facebooka.

Pozostawiam Cię teraz ze słowami Ojca Leona Knabita: ,,Młodość, to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha” 🙂

Mam pomysł na biznes w internecie, ale ,,Nie mam czasu”

O i to jest najlepsza wymówka i chyba najczęściej stosowana. Co jest istotne, nie potrzebujesz dużo dodatkowego czasu.

Czasami wystarczy kilka godzin tygodniowo aby po jakimś czasie stworzyć ciekawy projekt, na którym zarobisz pierwsze pieniądze. Pomyśl: 10 godz w tyg, to 40  godz w m-cu, to wreszcie ok 500 godz w roku, itd.

Takie drobne i systematyczne kroki pozwolą Ci wytrwale iść do przodu ku realizacji Twojego marzenia, jakim jest ciekawy pomysł na biznes w internecie.

 

Mam pomysł na biznes, ale… ,,Wszystkie dobre pomysły są już wykorzystane”

Nic bardziej mylnego, obecnie żyjemy w erze informacji, kiedy to nowe pomysły na biznes powstają szybciej, a nie wolniej.

Sam w tym momencie rozejrzyj się wokół siebie i zobacz jak wielu ludzi gromadzi różne przedmioty. Na półce nie znajduje się jedna książka, lecz wiele. Nie mają jednego psa, lecz kilka. Tak samo jest z samochodami….

To są często osoby, które swoje hobby traktują z ogromną pasją i zaangażowaniem. Jeśli jesteś wówczas fanem rozwoju osobistego ( książki), miłośnikiem zwierząt ( np.psy), kolekcjonerem ekskluzywnych aut albo czegokolwiek innego, to wówczas nie tylko zakupisz kolejny brakujący element do swojej kolekcji, lecz także będziesz go aktywnie poszukiwał.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest pasji ludzkich, co daje jednocześnie szereg możliwości i pomysłów do kreowania. A ten Twój może stać się najlepiej wykorzystanym.

 

Mam pomysł na biznes w internecie, ale… ,, Konkurencja jest ogromna”

To prawda: konkurencja była, jest i również będzie dalej. Chyba, że rzeczywiście wymyślisz coś całkiem nowego ( to byłoby super i tego Ci życzę 🙂 ). 

Jeśli nic ciekawego nie przychodzi Ci teraz do głowy, to również się nie przejmuj. Wystarczy dany pomysł na biznes w internecie sprawdzić, udoskonalić ( jeżeli jest taka potrzeba) a potem zastosować.

Żeby łatwiej Ci było odnaleźć się w świecie konkurencji zapraszam do przeczytania artykułu: Wartości silnej marki do budowania wizerunku w internecie. A jeżeli chcesz się na lata wyróżnić, to we wpisie: Kreowanie wizerunku – promocja siebie czy firmy, poznasz jedną kluczowa do tego zasadę.

 

Mam pomysł na biznes w internecie, ale… ,,Nie mam odpowiedniego wykształcenia”

Wykształcenie i zdobywana wiedza są bardzo istotne. Szczególnie jeśli chcesz nabyć konkretnych umiejętności i wyróżnić się na rynku pracy.

Twoje oceny i wyniki mają ogromne znaczenie, jeśli wybierasz się do na studia prawnicze czy do szkoły medycznej.To fakt, musisz się wtedy więcej udzielać, zdobywać dodatkowe rekomendacje, by się wyżej ,,wybić” .

A jeśli chcesz dorobić trochę pieniędzy przez internet, to czy potrzebne jest do tego wyższe wykształcenie? Oczywiście, że nie. Znam przypadki wielu programistów komputerowych, którzy bez żadnej szkoły stali się fachowcami w swojej dziedzinie.  W wielu sprawach jesteś przecież samoukiem i pewnie całkiem dobrze sobie z tym radzisz 🙂

Jeżeli  chodzi o mnie, to w szkole najsłabszy byłem z języka polskiego i właśnie informatyki. A jednak, jak widzisz nie zraziło mnie to, by tworzyć własny pomysł na biznes w internecie . Kwestia decyzji.

Nie byłoby tak prosto zacząć, gdyby nie wsparcie servaq. Oprócz narzędzi biznesowych ( blog ekspercki, autoresponder, kreator stron  przechwytujących i wiele innych ), otrzymałem także wsparcie techniczne ( jak mam jakiś problem, to piszę i uzyskuje bardzo szybko pomoc).

Ciekawym bonusem są zajęcia stacjonarne prowadzone w kilkunastu miastach w Polsce (i nie tylko) oraz zestaw szkoleń online ( także nagrań wideo), które prowadzą Ciebie krok po kroku w danej kwestii marketingowej.

Duży plus – to możliwość przetestowania wybranych narzędzi do zarabiania w internecie. Podaję link, byś mógł zobaczyć sobie,  jak to wygląda: servaq: narzędzia, wsparcie, szkolenia.

 

To był długi artykuł, skoro jesteś w tym miejscu to znaczy, że  wytrwałeś. Wielkie gratulacje za to 🙂 Nie każdy jest tak konsekwentny.

Przedstawione przykłady ,,ale” stanowią nasze myśli, opinie innych osób, które mogą mieć wpływ na to, że pomysł na biznes w internecie nie będzie realizowany. Dlatego warto  się nad nimi głębiej zastanowić czy maja one prawo rzutować na naszym działaniu.

Jeżeli ten artykuł: ,,Pomysł na biznes w internecie, ale…”  zainspirował Ciebie do podjęcia jakiegoś kroku w internecie, a nie masz na ten moment  wizji jak to zrobić, to zerknij w wolnej chwili na ten wpis: Dostęp do internetu rodzi pomysł na biznes. Może naprowadzi Cię na coś ciekawego 🙂

Z  mojej strony to tyle, jeśli masz jakieś pytania bądź uwagi, to zapraszam do komentowania.
Do usłyszenia niebawem 🙂

Share This