Pewnie zastanawiasz się co może być głównym fundamentem Twojego Sukcesu ? A dokładnie jaka jest podstawa Twojego Sukcesu w Biznesie…
I skoro jesteś na stronie dotyczącej marketingu internetowego i możliwości zarabiania na nim, to temat będzie dotyczył tylko tego.

Otóż niekoniecznie. Jak najbardziej możesz to odnieś do profesji którą obecnie rozwijasz  w Internecie lub dopiero masz zamiar podjąć takie kroki, i dlatego mam ogromną nadzieję, że ten artykuł Ci  w tym pomoże.

Jeżeli działasz w innej branży albo jeszcze się uczysz, również pozostań na tej stronie, bo może się okazać, że również znajdziesz ciekawe rozwiązanie dla  siebie.

Czym jest w ogóle podstawa Twojego Sukcesu w Biznesie?

Dobre pytanie 🙂  Powiem Ci szczerze, że sam zastanawiałem się długo nad tym tematem. I wielokrotnie słyszałem, że   sukces można rozpatrywać  np. w taki sposób:

 • Pieniądze, bogactwo
 • Realizacja swoich pasji, marzeń

 Z którym stwierdzeniem się zgadzasz, któryś jest Ci bardziej bliski…. Według mnie temat jest znacznie szerszy i dotyczy kilku sfer naszego życia, nad którymi warto się zastanowić, a wówczas podstawa Twojego Sukcesu w Biznesie znajdzie się znacznie szybciej. Te sfery, to:

      DUCHOWOŚĆ                     RELACJE                         BIZNES

Zastanów się teraz nad nimi, tzn. w jaki sposób pozwolą określić Ci w jakim kierunku chcesz podążać. Czy mają one bezpośredni wpływ na Ciebie, na to jakie relacje budujesz z ludźmi, partnerami biznesowymi czy klientami.

Może przybliży Cię do tego także niesamowita historia z książki Anthony de Mello, Modlitwa żaby  i to będzie dla Ciebie podstawa Twojego Sukcesu w Biznesie:

„Mały czarny chłopczyk obserwował mężczyznę z balonikami na wiejskim jarmarku.

Mężczyzna był najwidoczniej dobrym sprzedawcą, ponieważ uwolnił czerwony balonik z uwięzi, żeby poszybował wysoko w powietrze, przyciągając w ten sposób tłum przyszłych młodych klientów.

Potem uwolnił balon niebieski, potem żółty i biały. Wszystkie poszybowały w niebo, aż zniknęły. Czarny chłopczyk stał długo, patrząc na czarny balon, a potem zapytał:

 — Proszę pana, gdyby pan spuścił czarny, czy poleciałby tak wysoko jak pozostałe?

Mężczyzna z balonami uśmiechnął się do dziecka ze zrozumieniem. Zerwał sznurek, który trzymał w miejscu czarny balon i gdy poszybował do góry, powiedział:

— To nie kolor, synu. Unosi go to, co jest w środku.

Przesłanie tej historii jest wymowne, najważniejsze jest to, co siedzi w nas samych. To jest klucz i podstawa Twojego Sukcesu w Biznesie i nie tylko. Aby łatwiej to było określić wykonaj teraz proste ćwiczenie, w którym odpowiesz sobie na pytania

 • Po co mam to robić ( dlaczego ) ?
 • W jaki sposób będzie to wartościowe dla mnie ?
 • Jaką wartość dam innym ?

 

Kiedy już odpowiedziałeś na pytania, to pozostaje zastosowanie pewnych rzeczy w praktyce i tak:

 1.  Określ  swoje pragnienie, cel ( marzenie):
  –  np. pomagać ludziom rozwijać umiejętności marketingu internetowego
 2.  Znajdź osobę (-y), która Ci w tym pomoże ( Mentor ):
  – poszukaj osoby o danej specjalności, którą chcesz się zająć i rozwijać
 3.  Działaj z koncepcją Kaizen, tzn. małymi krokami:
  – np. ucz się narzędzi marketingowych, poznaj podstawy danej specjalności
 4.   Udoskonalaj swoje umiejętności:
  – dodatkowe szkolenie, kursy, programy itp.

 

To na tyle jeśli chodzi dzisiejszy artykuł. Mam nadzieję, że jego przesłanie będzie dla Ciebie inspiracją do tego, aby jak najszybciej spełnić się w swojej dziedzinie. A tego Ci oczywiście życzę 🙂

 

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This