Pisanie bloga nie jest łatwe. To teraz naraziłem się tym tytułem setkom tysięcy blogerów na całym świecie…. Dlatego przejdźmy do wyjaśnienia 🙂 Pewnie zdajesz sobie sprawę, że każdy może założyć swój własny ,,wirtualny pamiętnik” na określonej domenie, potem wykonać samemu ustawienia bloga lub zlecić takie zadanie specjalistom i sprawa załatwiona.

No nie do końca tak jest. Pozostaje jeszcze istotny szczegół – pisanie bloga. Dopiero wtedy Twoja strona żyje 🙂 Pojawiające się artykuły przyciągają nowe rzesze czytelników namiętnie czytających przemyślenia blogera. Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo, gdyż na stałych odbiorców potrzeba jednak czasu, którego ciągle nam brakuje 🙁 Bardzo często jesteśmy w ,,gorącej wodzie kompani” i wszystko chcemy na już i teraz. Zgadzasz się z tym ? Ja przynajmniej tak mam 🙂

 

W takim razie od czego zacząć pisanie bloga, by miało to sens…..

Pamiętam jak napisałem swój pierwszy artykuł w ,,Dzienniku Marketera”. Miało to miejsce 15 czerwca tego roku, czyli dokładnie 5 miesięcy temu. Co ciekawe był to wpis: Jak blogować by zarabiać na pasji. Teraz historia zatoczyła koło i znowu wracam do kwestii prowadzenia bloga.  Tylko tym razem zwracam uwagę na pisanie bloga.

Czy z perspektywy czasu, uważam że gładko mi szło pisanie bloga. Wręcz przeciwnie. Pierwsze artykuły były trochę ,,wymęczone”, a wynikało to wyzwania ( 30 wpisów -w 3 miesiące ) jakie podjąłem się po Evencie Servaq. Byłem początkującym blogerem, dlatego tempo jakie sobie wtedy nadałem, żeby wykonać swój plan, przerósł moje możliwości na tamten czas. Spowodowało to spadek motywacji i przestój w pisaniu przez około 2 miesiące.

Aby w końcu wrócić kolejnym artykułem: 7 korzyści internetu, czyli na czym polega ebiznes, w którym przekazałem swoje przemyślenia na temat dalszego tworzenia treści na blogu.

Zrozumiałem, że głównie zależy mi na jakości przekazywanych informacji, niż na ich ilości. Od wtedy pisanie bloga nabrało dla mnie sens, bo teraz dokonuję tego świadomie, a także kiedy mam na to ochotę 🙂

Dlatego proponuję Ci po prostu zacząć działać, tzn. umieszczać swoje treści na stronie. Sprawdzać jak są one odbierane przez czytelników, a następnie przez Ciebie. Pamiętaj, to musi być zgodne z Tobą, bo tylko wtedy okaże się naprawdę prawdziwe. Będziesz miał wówczas możliwość wyróżnić się na tle osób piszących w podobnej niszy.

W drugiej kolejności zadaj sobie pytanie :

 

Co może odmienić Twoje pisanie bloga w sposób pozytywny?

Dla mnie takim pierwszym krokiem było postawienie na: Biznesplan Twojego ebiznesu. To było kluczowe posunięcie, które sprawiło, że nabrałem mobilizacji na pisanie bloga.  Przygotowałem plan, według jakiego teraz działam. Artykuły pojawiają się w miarę systematycznie, a tematyka i ich kolejność jest przeze mnie wcześniej przemyślana.

Czy przyniesie to wymierne korzyści? Czas pokaże, ale na ten moment jestem zadowolony. A jak coś się sprawdza, to szkoda zmieniać. Jeśli wymyślę coś ciekawszego, uwierz mi –  bardzo szybko się o tym dowiesz 🙂

Istotną kwestią jest znalezienie własnego rytmu, odpowiedniego ,, flow” w tym zakresie. Dzięki temu będziesz podchodził do tego z ciekawością. Ciągle szukał nowych pomysłów i bodźców do działania.

Pojawi się wtedy wewnętrzny luz, a także inspiracja, która stopniowo rozwinie Ci ,,blogerskie skrzydła” Wówczas pisanie bloga stanie się czystą przyjemnością, czego Ci naturalnie życzę 🙂

 

A co zrobić jak brakuje Ci pomysłów na pisanie bloga

Ty też zadajesz sobie czasami pytanie : O czym ja mam pisać na swoim blogu? Doskonale Cię rozumiem, bo sam miałem dwumiesięczną przerwę spowodowaną brakiem pomysłów na tematy zamieszczane na blogu.  Wtedy zrobiłem:

rozpoznanie, co mnie interesuję na tyle by z ciekawością o tym pisać. Pomyślałem, że tak obrany kierunek spowoduje, że nigdy nie braknie mi pomysłów na nowe artykuły.

A radość dzielenia się swoimi pasjami, nie będzie miała końca. I nawet jeśli nie do końca jestem w tym ekspertem, to stanowi dla mnie wyzwanie, które warto podjąć, aby konsekwentnie się rozwijać.

Ciekawą formą jest wykonanie ankiety rozpoznawczej na temat treści umieszczanych na stronie. Możesz to zrobić wśród swoich znajomych np. na Facebooku, jak również na własnym blogu. Wykorzystaj ich sugestie, bo mogą Ci być bardzo pomocne do określenia kierunku Twojego działania. 

Jeśli już sprecyzujesz o czym chcesz pisać, to polecam Alerty Google jako narzędzie, które pozwoli być na bieżąco z wiadomościami na wybrany przez Ciebie temat.

Ostatnim rozwiązaniem jakie chcę Ci przedstawić jest projekt Servaq, w którym po pierwsze ja sam otrzymałem intuicyjne narzędzia m.in. do tworzenia bloga, a także całego systemu marketingowego.  

Dodaną wartością są warsztaty praktyczne, na których można czerpać wiedzę od doświadczonych marketerów, co sprawia, że inspiracja do pisania nowych artykułów ciągle rośnie. A przecież o to chodzi 🙂

 


Teraz myślę, że rozumiesz mój tytuł: Pisanie bloga nie jest łatwe 🙂

     MYŚL POZYTYWNIE 🙂     

     => =>   Tu mnie znajdziesz 

 

Share This