Kolejka maili w autoresponderze prowadzi do….  No właśnie to jest dobre pytanie: po co w ogóle kolejka maili w autoresponderze ? Piszę teraz ten artykuł, bo sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Jedyna kolejka jaka mi zawsze przychodziła do głowy, to ta w sklepie albo w ,,Wesołym Miasteczku”.  Teraz wiem, że są inne i jeśli Ty sam działasz w internecie, to warto żebyś je poznał 🙂
Uwierz mi, taka wiedza będzie ci przydatna w kolejnych etapach budowania Twojego biznesu.

 

Do czego kolejka maili w autoresponderze może służyć?

A do czego prowadzi kolejka w sklepie ?  Zapewne odpowiesz: – do kasy!
Od razu odpowiem, że masz dużo w tym racji. Bo finalnie taki też jest cel ustawienia kolejki wiadomości. Czyli klient może zakupić to, co jest w naszym wirtualnym sklepie.

Oczywiście ma do tego wybór, czyli sam podejmuję decyzję, która jest zależna od jego zapotrzebowań i dobrej reklamy samego promującego. Także, te dwa czynniki muszą być spójne ze sobą.

 

Co kryje kolejka maili w autoresponderze….

Czy rzeczywiście chodzi tylko o pieniądze ? Według mnie jest to ostatnia rzecz, o której powinieneś myśleć. Zastanów się przez chwilę…. jak mężczyzna pisze do dziewczyny ( sytuacja odwrotna też jest akceptowana) smsy, potem maile, aż wreszcie listy – to znaczy, że od razu i w każdej wiadomości chce się z nią umówić. No raczej nie !  Zapewne:   ,,strzeliłby sobie w kolano”.  Przeciwnie, poprzez kolejne wiadomości buduje relacje, by następnie spotkanie stało się formalnością.

Bardzo podobnie działa kolejka maili w autoresponderze. Dzięki wcześniej ustawionym wiadomościom tekstowym przekazujesz stopniowo informacje, które systematycznie maja na celu zainteresować Twoich subskrybentów. Pokazujesz w swoich treściach wartości, które mogą być przydatne w rozwiązaniu problemów poszczególnych osób z Twojej listy kontaktów.

Bardzo często usłyszysz od swoich odbiorców: ,,dziękuję za pomoc”, ,,dobra robota” itp. To już sprawia ogromną satysfakcję, bo czujesz się doceniony (przynajmniej ja tak mam). A jeśli ktoś Cię polubi i zaufa, to jest duża szansa, że skorzysta z płatnej propozycji jaką mu przedstawisz. Miej to na uwadze 🙂

 

Kolejka maili w autoresponderze – kiedy ją ustawić?

I tu zaczyna się teraz zabawa 🙂 Nie przejmuj się jednak, nie jest to wcale trudna sprawa. Postaram się Ci to w prosty sposób wytłumaczyć, a mianowicie przy jakich czynnościach kolejka maili w autoresponderze będzie przydatna.

Takich przykładów jest wiele, ja przedstawię poniżej kilka:

udostępnienie ebooka – po pobraniu wysyłasz wówczas kolejkę wiadomości nawiązujące do treści książki;
darmowy/płatny kurs – w nim zawierasz poszczególne lekcje, które maja na celu czegoś nauczyć;
lejek sprzedażowy – to już bardziej zaawansowana kwestia marketingowa, polega na pokazaniu szeregu produktów/usług, które właśnie są wspierane wcześniej przygotowanymi wiadomościami ;

W tym artykule miałem zamiar Ci jeszcze objaśnić w jaki sposób dokładnie tworzy się taka kolejkę w praktyce, lecz rozpisałem się trochę na temat podejścia pisania takich wiadomości. Czasami tak mam i musisz mi to wybaczyć 🙂 Dlatego, żeby Cię nie zanudzić, to w kolejnym artykule przejdę konkretnie do spraw technicznych tworzenia wiadomości za pomocą autorespondera.

Do tego momentu przeanalizuj jeszcze raz treści: Kolejka maili w autoresponderze prowadzi do…, napisane powyżej, bo kiedy poznasz kwestie typowo praktyczne, będziesz mógł ostro ruszyć do działania 🙂 Tego Ci życzę.

 

 

 

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This