Jak stworzyć stronę internetową ? W ostatnim wpisie wspominałem, że nawiąże do artykułu: Własna strona WWW, czyli jak dorobić do pensji w domu. Jest to bardzo szeroki temat, natomiast postaram się Tobie choć trochę przybliżyć. Mam nadzieję, że uzyskasz tutaj informacje, jakich poszukujesz 🙂

 

Chcesz stworzyć własną stronę internetową, lecz jesteś zupełnie ,,zielony” w tym temacie i może zastanawiasz się od czego trzeba zacząć

Nie przejmuj się ja też nie wiedziałem, co i jak zrobić by postawić swój wizerunek w sieci. Jedyne, co słyszałem wtedy, że trzeba wydać około 1 tysiąca zł by stworzyć stronę internetową. A do tego jeszcze aspekty graficzne, układ strony czy optymalizacja. Na ,,pierwszy rzut oka” nie brzmiało to dla mnie ciekawie. Nie jestem informatykiem a na komputerach znam się bardzo słabo 🙁

 

Czy warto jednak odpuścić ?

 

Może pragniesz pisać o swojej pasji i dzielić się tym ze swoimi czytelnikami, dzięki temu nawiązywać nowe relacje a nawet przyjaźnie. Bardzo modna jest teraz sprzedaż i promocja produktów w internecie. A to wszystko dlatego, że Dostęp do internetu rodzi pomysł na biznes.

 

Kolejna sprawa to wizytówka i reklama swojej firmy lub osoby, która w sieci pozwoli dotrzeć do potencjalnych klientów. Tak naprawdę, sam powód dla jakiego myślisz stworzyć stronę internetową nie jest najistotniejszy, lecz jak to zrobić….

 

Jak sprawnie stworzyć stronę internetową? Czy słyszałeś o gotowych szablonach stron WWW?

Obecnie nie musisz się obawiać, że poświecisz dużo czasu i pieniędzy, by stworzyć stronę internetową. Ogromnym plus stanowi fakt, że nie jest Ci potrzebna znajomość programowania w HTML czy PHP. Oczywiście – to dodatkowa zaleta, lecz nie ogranicza realizacji Twojego celu.

 

Następnym ułatwieniem pozwalającym Ci stworzyć pierwszą stronę internetową są gotowe szablony WWW. Gdybyś zaczął samodzielnie tworzyć szablon strony WWW, jesteś w dużym stopniu skazany na porażkę. Wynika to bardzo często z braku dystansu do projektu, który wykonujesz, co powoduje ciągłe udoskonalenia szablonu, przez siebie wykonanego (inna sprawa to satysfakcja uzyskana z własnej pracy).

 

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych szablonów z serwisu: Webhandel. Dzięki temu otrzymasz profesjonalne szablony strony WWW, wykonane przez specjalistów dla klientów, którzy z nich nie skorzystali. W Polsce szablony udostępniają popularne portale home.pl oraz nazwa.pl.

 

Gdzie stworzyć stronę internetową za darmo, bez kodowania i przy użyciu szablonów.

Pewnie zastanawiasz się, gdzie wreszcie możesz stworzyć stronę internetową i to za darmo, co dla początkujących surferów nie jest bez znaczenia. W sumie, to Ciebie rozumiem, bo zależy Ci przecież na zyskach z takiej strony, a nie tylko kosztach takiego posunięcia. Od razu przecież takiej gwarancji, że strona będzie zarabiać – nie dostaniesz.

 

Wix.com i Webwave CMS wyszły na przeciw Tobie, by na starcie Twojej drogi było Ci łatwiej. I jeśli chcesz wykorzystać swoją stronę jako krótkie przedstawienie siebie lub tematu, którym się zajmujesz, to wskazane darmowe strony powinny Ci wystarczyć. Dla bardziej wymagających osób będą miały one ograniczenia, przede wszystkim hostingu i domeny, gdzie za ich rozszerzenie będzie trzeba dodatkowo zapłacić.

 

Dlatego ja budując swoje treści na swojej stronie: ,,Dziennik Marketera”, gdzie używam bardziej zaawansowanych i jednocześnie intuicyjnie prostych w funkcjonowaniu narzędzi firmy Servaq, która przywiązuje ogromne znaczenie do zabezpieczenia moich danych na stronie. Oprócz filarów mojego wizerunku i biznesu w sieci zapewnia także szerokie wsparcie techniczne oraz za ,,symboliczną złotówkę” warsztaty praktyczne Szkoły Marketingu Servaq. Dzięki niej moje umiejętności, nie tylko jak stworzyć stronę internetową,  stale się  powiększają 🙂

 

Temat, jak stworzyć stronę internetową, jest bardzo rozbudowany. Mam nadzieję, że ten wpis choć w niewielkim stopniu pomógł Ci nakierować na dalsze działanie. Bardzo istotne byś sam sprawdził wiele rzeczy zanim podejmiesz decyzję, o tym gdzie stworzyć własną stronę internetową. Np. w Servaq możesz przetestować wybrane narzędzia marketingowe przez 14 dni i wtedy się zdecydować. Oczywiście możesz liczyć na moje wsparcie i pomoc.

Życzę Ci miłego dnia :):)

Sebastian Pudłowski

 

 

 

Share This