Jak powinna wyglądać główna strona internetowa ? To jest dobre pytanie, jakie ja sam postawiłem sobie na początku tworzenia własnej strony w sieci. W poprzednim artykule pokazałem wskazówki Jak stworzyć stronę internetową. Jeśli jesteś własnie na tym etapie lub zamierzasz to niebawem uczynić, ważne byś zwrócił uwagę na kilka istotnych aspektów 🙂 

Główna strona internetowa, to świetna reklama Ciebie i tego, co  chcesz zaprezentować na niej

Tak, to prawda Twoja główna strona internetowa jest istotną wizytówką w sieci. Ktoś, kto Ciebie nie zna bezpośrednio, może w  internecie znaleźć  potrzebne informacje o Tobie lub na temat prezentowanej strony. To chyba jest kluczowe, aby pozostawić wówczas dobre wrażenie, a jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby czytelnika. Tym bardziej, że właśnie pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

 

Dlatego główna strona internetowa powinna być przejrzysta. Wtedy jest to świetna reklama dla przyszłych klientów czy partnerów. Nie sugeruje, że ma być ona praktycznie pusta, czyli zawierać tylko i wyłącznie zakładki: ,,O nas,, czy ,,Kontakt”. Jednocześnie nie powinna zawierać zbyt dużo informacji, które mogłyby przytłaczać nowego odbiorcę, a co  chyba gorsze – zrazić go do Ciebie.

 

Jak widzisz liczą się konkrety by Twoja główna strona internetowa była chętnie odwiedzana

A dokładnie konkretny i jasny przekaz informacji. Główna strona internetowa, to nie świąteczna choinka. Hmn….pamiętam jak w dzieciństwie dekorowaliśmy własne drzewko, tak by miało jak najwięcej bombek i innych ozdób, aż nie było widać żadnej zielonej gałązki. Choć było przepiękne, to wtedy brakowało tej choince naturalności w jej wyglądzie. Teraz pomyśl czy tak samo ma wyglądać Twoja własna główna strona internetowa.

 

Grafika takiej strony nie może całkowicie odwrócić uwagi czytelnika. Jest ona istotnym elementem, lecz kluczowa jest merytoryczna i  tak naprawdę zwięzła treść. Oczywiście, warto uwzględnić odpowiednią kolorystykę wizualną tekstu i zdjęć, lecz komponując to wszystko w ciekawy przekaz 🙂

 

Kiedy strona główna internetowa pozwoli na przekierowanie do dalszych treści i zapewni dłuższe pozostanie czytelnika na Twojej stronie.

Tego oczekuje chyba każdy bloger czy właściciel strony WWW. Przecież dłuższe przebywanie osób na własnej stronie  sprawia, że możesz zbudować lepsze relacje z odbiorcami z sieci. To, następnie przekłada się na ewentualne profity jakie chcesz oczekiwać w internecie.
Przede wszystkim istotne jest, by skupić się na tym, co mówiłem na początku, czyli postawić na jakość informacji. Następnie jeśli Twoja strona kogoś zainteresuje przekieruj go dalej (Daj mu więcej :)), stosując różne przyciski: ,,Czytaj dalej”, ,,Zobacz więcej”, ,,Więcej informacji tutaj”, ,,Zapisz się na newsletter” itp.

 

Daj swobodę i  wybór każdej osobie, niech główna strona internetowa sprawi, że sam podejmie słuszną dla siebie decyzję. Nikt nie lubi jak mu się coś ,,wciska” czy sprzedaje, a przeciwnie – uwielbia kupować. Dlatego pozwól swojemu czytelnikowi, by kolejne kroki jakie podejmie na witrynie wyszły od niego, a Ty – odpowiednio go w tym wspieraj 🙂

 

Dziękuję Ci za uwagę. Mam nadzieję, że wpis: Jak powinna wyglądać główna strona internetowa pomoże Ci przy tworzeniu własnej strony WWW. 
Twoja główna strona internetowa i Ty tworzycie wizerunek, nad którym warto systematycznie pracować 🙂

Życzę Ci super efektów 🙂
Sebastian Pudłowski

Share This