Jak poprawnie ustawić kolejkę maili w autoresponderze? W ostatnim wpisie: Kolejka maili w autoresponderze prowadzi do… obiecałem, że przedstawię praktyczne wykonanie kolejki maili w Twoim biznesie. Liczę na to, że po zapoznaniu się z tym materiałem zautomatyzujesz swoje działania marketingowe.

Dlaczego jest to możliwe? Otóż, kiedy raz ustalisz kolejność takich wiadomości, to wówczas Twoi odbiorcy po zapisaniu się na listę, otrzymają najpierw pierwszą, potem drugą i następnie kolejne maile z informacjami, na które zapewne oczekują. Albo powinni oczekiwać 🙂 Jeśli dodatkowo zadbasz o poprawność takich automatycznych treści, to znacznie wzrośnie Twój wizerunek w oczach subskrybentów.

 

To od czego zacząć, by dobrze ustawić kolejkę maili?

Najlepiej od początku 😉 Dlatego przygotuj sobie od razu kilka wiadomości , które chciałbyś właśnie ustawić w taką kolejkę maili. Co do samych treści maili, to powinny być ciekawe, żebyś każda następną wiadomością inspirował do przeczytania drugiej, trzeciej itd.

Potem wchodzisz w tryb edycji autorespondera Netsendo i wybierasz wcześniej przygotowaną listę adresową. U mnie będzie to: ,,Lista Testowa” (ostatnia lista na zdjęciu poniżej). Jak ja stworzyć i dlaczego jest taka istotna wspominałem w artykule: Nowa lista adresowa – po co ją mieć.

Wówczas otwiera się nowa strona, w której będziesz mógł dodawać nowe wiadomości, czyli ustawić kolejkę maili. Najpierw po lewej stronie wybierasz: ,,Kolejka wiadomości”, a potem klikasz w  prawym górnym rogu  gotowy przycisk: ,, Dodaj Nową”. Mam nadzieję, że do tego momentu wszystko jest dla Ciebie jasne i możemy iść dalej 🙂 A dla formalności zdjęcie poniżej.

 

Edycja wiadomości, czyli jak dalej ustawić kolejkę maili?

Wtedy otwiera się bezpośrednio okno do edycji wiadomości. I tak, od góry, wpisujesz tytuł wiadomości. Bardzo istotna kwestia, bo od tego m.in. będzie zależało czy Twoje wiadomości zainteresują odbiorców. W tym względzie, warto od razu pomyśleć o ,,chwytliwym” tytule, który będzie zachęcał do otworzenia takiego maila.

Po prawej stronie wybierasz opcję kolejki wiadomości lub mailingu. A poniżej dzień i godzinę ( w przypadku kolejki) wysyłki wiadomości. Jeśli zaznaczysz ,,0” – to odbiorca dostanie wiadomość od razu po zapisie. W przypadku innej cyfry, oznacza że mail ,,pójdzie” w określony dzień po zapisie ( cyfra – dzień po zapisie).

W centralnej części strony znajduje się okno do edycji treści wiadomości. To w tym miejscu powstaje przekaz, którym będziesz chciał zainspirować swojego subskrybenta. Do tego będą Ci potrzebna opcje wyróżnione w niebieskich polach.

Dużym atutem będzie wykorzystanie personalizacji takiego maila, czyli zwracanie się po imieniu do odbiorcy. w tym pomogą pola: ,,Imię” oraz ,,Składnia {{męskaIżeńska}}”. Dzięki dużej ilości różnych opcji ustawień takiej wiadomości możesz dostosowywać je pod konkretnych odbiorców, co daje szerokie pole manewru 🙂

Kiedy uwzględniłeś już najważniejsze kwestie wiadomości i jest gotowa do użycia, wystarczy że klikniesz poniżej przycisk ,,Wyślij”, a wówczas zostanie dodana automatycznie.  I jak skomplikowane to było? Myślę, że to kwestia praktyki i nie będzie żadnego problemu.

W dalszej kolejności ustawiasz następne wiadomości, które będą wysyłane w określonym przez Ciebie dniu i godzinie. Jak widzisz autoresponder Netsendo jest prosty i intuicyjny w użyciu. Pozwala na oszczędność czasu, na którym zapewne Tobie też zależy 🙂

Teraz nie pozostaje nic innego jak wdrążyć wskazówki z powyższego artykułu, by w pełni zautomatyzować kontakt ze swoją listą adresową. I tego Ci życzę.
Pozdrawiam i do usłyszenia wkrótce 🙂

 

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This