Jak blogować by zacząć zarabiać na pasji ? Dobre pytanie, które pojawiło się w mojej głowie, gdy założyłem tego bloga. Myślę, że Ty także jesteś ciekawy ,, jak ugryźć ten temat ” i zastanawiasz się jak można dość szybko zarobić na swojej pasji w internecie.

Próbowałeś wielu rozwiązań i bezskutecznie wracałeś do punktu wyjścia. Pomysły jakie przychodziły Ci  do głowy nie dawały takiego efektu, jakbyś finalnie oczekiwał.Doskonale Cię rozumiem, bo sam znalazłem się w takiej sytuacji i zadałem właśnie podobne pytanie.

Jak zarobić na swojej pasji ?

 

Pierwsza znacząca kwestia do rozstrzygnięcia to: jak zarobić na swojej pasji, oczywiście będąc świadomym, co tak naprawdę nią jest. Poznanie tzw. ,,swojego konika” jest kluczowe, by pójść dalej. Nie jest to łatwe, sam przyznam – miałem z tym problem i zajęło mi trochę czasu, zanim to odkryłem.

Wielokrotnie słyszę opinie osób: znowu muszę iść do pracy, nie chcę mi się pracować, szkoda że ten weekend się kończy itp. Dla wielu poniedziałek jest najbardziej znienawidzonym dniem tygodnia, a przecież tak nie musi być.

 

Jak blogować ?

 

Po drugie: jak blogować, skoro nie mam za bardzo o tym pojęcia. W szkole ledwo wyrabiałem się z pisaniem wypracowań! Baa….bardzo często potrzebne do tego mi były: ściągi i opracowania. A gdy do tego dodamy obsługę naszego ,,elektronicznego pamiętnika”, to wówczas wchodzimy na wyższy level naszych możliwości.

Sam oderwij na chwilę wzrok od czytanego tekstu i  zerknij na zdjęcie na samej górze. Następnie pomyśl, co łatwiej zrobić: kupić zwykły blok w kiosku na przeciwko Twojego mieszkania czy blogować, to nasuwa się pewnie jedna odpowiedź….

 

Skup się na pasji

 

Główną przyczyną braku pasji jest jej nie szukanie. Sprawia to, że nie realizujesz tego, co daje Ci satysfakcję i poczucie radości. Skupiasz się na aspektach, które uważasz za istotne a w gruncie rzeczy takimi nie są.

Są sytuacje, kiedy zmuszasz się do wykonania czynności i to działa negatywnie na Twoje samopoczucie, a ono  jest przecież dla Ciebie najważniejsze !!

Podobnie jest z jak blogować, które wydaje Ci się skomplikowane, przeznaczone dla określonej grupy ludzi, specjalistów w swojej dziedzinie, tzw. Marketerów. Ta etykieta mocno rzutuję na Twojej decyzji, a dodatkowo połączenie tego z brakiem wizji i pomysłu takiego blog sprawia, że rezygnujemy z tego całkowicie.

 

Jak zacząć blogować ?

 

W takim razie jak temu zaradzić. Połączyć pasję z blogiem i jeszcze na tym zarobić….. Odpowiedź jest szybka- po prostu ZACZĄĆ.  Może się to wydawać mało odkrywcze, lecz skuteczne. Ja tak przynajmniej zrobiłem i już widzę tego efekty. 

A teraz konkretnie: określ w czym jesteś dobry, co sprawia ci radość! Jeśli połączysz swoje marzenie z tym, co  Cię interesuje i dodatkowo sprawi, że rozwiąże to problem ludzi, znalazłeś złoty środek- PASJĘ.

 

 

Ok, skoro swoją pasję już znasz.

To  teraz jakich narzędzi użyć by zacząć blogować?

 

W następnym kroku odłożysz swój długopis i kartki z bloku do szuflady, by przedstawić swoje  pomysły ( oparte na pasji) na stronie takiej, jak ta. Postawienie bloga rozpocznij od  wyboru platformy, najbardziej popularne i darmowe to:
wordpress.com
blogspot.com
– blox.pl

Kolejne aspekty na jakich warto się skupić to: nazwa i tematyka bloga, wybór szablonu, instalacja potrzebnych wtyczek. Są to bardzo istotne kwestie, lecz sercem Twojej strony będą treści, które będziesz zamieszczał.

Możesz także skorzystać z pakietu intuicyjnych narzędzi,  które ułatwią Ci start w internecie a postawione na początku pytanie: Jak blogować by zacząć zarabiać na pasji, przestanie stanowić dla Ciebie problem. Tego Ci oczywiście życzę 🙂

 

 

Share This