Witaj ponownie na mojej stronie. Jeżeli tu jesteś i czytasz ten artykuł, to zapewne zainteresował Cię tytuł: ,,Czy trudno stworzyć własnego bloga- wady i zalety blogowania”. A może widziałeś już poprzedni wpis: Jak blogować by zarabiać na  pasji, który nawiązywał do znalezienia możliwości zarabiania na swojej pasji.

 

Także postaram się teraz rozwinąć ten temat i być może odpowiem Tobie na pojawiające się pytania

 

Jak stworzyć własnego bloga ?

 

Najczęściej z trudnością stworzenia własnego bloga doświadczają osoby nowe w tym temacie, które jak dotąd nie miały styczności z blogowaniem. Jeśli  jesteś na tym etapie to warto, żebyś czytał dalej.

Pewnie uważasz, że stworzyć własnego bloga nie jest wcale trudno. I tu się z  Tobą w  pełni zgodzę 🙂

Natomiast, schody zaczynają się, kiedy mamy zaplanować wizję własnego bloga, tzn co i jak pisać, aby się  nie okazało, iż jesteśmy jedynymi wiernymi czytelnikami takiej strony :/ 

 

WADY i  ZALETY blogowania

WADY blogowania:

 

  • dostęp do Twojej strony mają wszyscy- jest ona publiczna
  • stworzenie i prowadzenie bloga zajmuję czas np. wolny
  • jesteś narażony na krytykę, tzw hejt

 

ZALETY blogowania:

 

  • pielęgnujesz swoją pasję, czyli to, co kochasz robić na co dzień- a jak możesz jeszcze  zarobić na pasji to jest dodatkowa  wartość;
  • własny rozwój, a pisanie bloga możemy przyrównać do systematycznego treningu-  który zapewni oczekiwane rezultaty;
  • jeśli lubisz poznawać nowych ludzi,  to możesz tu nawiązać ciekawe kontakty, inspirujące do dalszego  działania;
  • blog może być Twoją wizytówką- portfolio, którym zaciekawisz przyszłego pracodawcę;
  • ogólna dostępność miejsca i czasu (wymagany dostęp do internetu)

Działaj pomimo wątpliwości

by stworzyć własnego bloga

 

Przedstawione wady i zalety blogowania mogą nakierować Cię na plusy i minusy prowadzenia ,,wirtualnego dziennika”. Oczywiście tych pozytywnych aspektów jest znacznie więcej. Początkowymi trudnościami (jeżeli takie się pojawią) się nie przejmuj.  

To normalne, że nie wszystko od razu musisz wiedzieć. Z natury jak poznajesz nowe rzeczy, wówczas wymagają one od Ciebie czasu, abyś je przyswoił. Ja też się ciągle uczę i zdobywam doświadczenie, które procentuje nowymi umiejętnościami.

Z perspektywy czasu jest ogromne zadowolenie z  włożonej pracy, a gdy do  tego pojawiają się pierwsze rezultaty to satysfakcja jest ogromna. Pamiętaj, że wiele osób tego nie doświadcza, bo zbyt wcześnie rezygnuje !

 

Popełniałem błędy a potem

poznałem narzędzia marketingowe

by automatycznie stworzyć własnego bloga

 

Możesz uczyć się samemu jak stworzyć takie narzędzie marketingowe: strony www, blog itp. I na drodze prób i błędów osiągniesz swój cel. Z drugiej strony, możesz poznać ludzi i system instrukcji takiego działania, który Ci to znacznie ułatwi. A wówczas będziesz miał czas na inne sprawy.

Sam korzystam z gotowych rozwiązań, pozwalających na tworzenie własnych stron różnego rodzaju, a także z nagrań i szkoleń stacjonarnych, będących wartością dodaną. Servaq pozwolił mi rozwiązać trudności, którymi miałbym się sam zająć. Dzięki temu mogę skupić się na treści a formalności pozostawiam specjalistom.

Jeżeli masz jakieś pytania, a może artykuł: ,,Czy trudno stworzyć własnego bloga- wady i zalety blogowania” nie spełnił do końca Twoich oczekiwań, to napisz proszę poniżej w komentarzu, postaram się na nie odpowiedzieć 🙂

Share This