Blogowanie dla pieniędzy – czy warto? Zapewne kojarzysz Michała Szafrańskiego i jego popularny blog ,, Jak oszczędzać pieniądze…”, albo Bartka Popiela i jego stronę ,,Liczy się wynik”. To są praktyczne przykłady osób, które pokazują swoje dokonania związane z prowadzeniem bloga. Cechuje ich mozolna i systematyczna praca, której wynikiem są znaczące efekty rozwojowe jak również finansowe.

 

Dlatego warto zadać sobie pytanie: Czy każdy znaczący bloger od samego początku traktuje blogowanie dla pieniędzy?

Ja sam, czytając historie wielu znanych osób, publikujących swoje treści w internecie, zauważyłem jedną wspólną cechę. A mianowicie, ich ideą było przede wszystkim dzielenie się swoją wiedzą z innymi, przekazanie wartości, z której druga osoba będzie mogła skorzystać. I to właśnie jest istotne, by mieć określony cel swojej działalności w sieci i dać sobie w tym czas 🙂

Dlaczego ten czas jest taki istotny. Hmn…. może dlatego, by w przyszłości było to właśnie blogowanie dla pieniędzy. I w tym przypadku warto założyć sobie długoterminowy plan swoich działań na blogu. Osobiście, bardzo spodobały mi się słowa wspomnianego wcześniej Bartka Popiela, który stwierdził, że zakłada blog i daje sobie 5 lat na prowadzenie publikacji.

To jest ciekawe podejście, które nie zakłada w ogóle na początku czerpania zysków z bloga. Stanowi bardziej rozpoznanie swoich możliwości i predyspozycji w danej dziedzinie, bo przecież nie każdy musi się do tego nadawać.

Blogowanie, Narzędzia Marketingowe

blogowanie dla pieniędzy

Jak widać w Jego przypadku się to opłaciło, zarówno znalazł swoją pasję i odpowiednio na niej zarabia. Jednocześnie do swoich działań podchodzi bardzo profesjonalnie, czym zasługuje na to, co systematycznie osiąga 🙂 Jest wiarygodnym przykładem tego, że można te dwa aspekty połączyć.


 

Czy każdy może iść śladem Bartka i sprawić, by blogowanie dla pieniędzy stało się faktem?

 

To jest dobre pytanie, które ja sam zadałem sobie 5 miesięcy temu, a myślę że dotyczy także tysięcy innych osób. Doszło nawet do tego, że w ostatnich latach pojawił się trend a także określenie ,,zawodowy bloger”. Opisuje on człowieka, który nie traktuje już blogowania tylko i wyłącznie w formie hobby, lecz również jako przynoszącą dochody działalność profitową.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy podąży tą sama drogą. I jest to spowodowane głównie jednym czynnikiem – wytrwałością, która dodatkowo ukierunkowana jest systematycznością w podjętej decyzji. Wygrają tu właśnie osoby konsekwentne w swoich staraniach przez dłuższy okres czasu.

Blogowanie dla pieniędzy

Obierz właściwy kierunek

Dlatego, podobnie jak we wszystkich sferach życia, sukces odnosi tylko niewielka ilość osób, podczas gdy znaczna większość odpuszcza, zanim jeszcze cokolwiek zrobi.

Stąd podejmij kluczową dla Ciebie decyzję, a  potem prostu w niej wytrwaj! Nie pozwól, by raz obrana droga w pewnym momencie się rozjechała 🙂

 

Zawodowe blogowanie dla pieniędzy to nie jest sposób na szybkie  wzbogacenie się.

Może ten artykuł wydaje Ci się w pewien sposób pesymistyczny, albo czujesz się rozczarowany brakiem możliwości uzyskania szybkiego dochodu z działalności na blogu, to i tak uważam, że prawdę warto znać, a najlepiej od samego początku. Uwierz mi, nie traktuj tego jak karcianej ,,gry w wojnę”, gdzie po jednym rozdaniu ,,łapiesz” o co chodzi 🙂 Podobnie nie zostaniesz wspomnianym ,,zawodowym blogerem” z dnia na dzień.

Jasne, w internecie krążą różne ciekawe historie ludzi, którzy uzyskują bardzo przyzwoite wynagrodzenie poprzez swoje działania w sieci. Ale nie zapomnij w tym samym miejscu doczytać ile ciężkiej, mozolnej i pełnej wyrzeczeń pracy włożyli w to, aby do tego dojść.

W tym momencie nie zrozum mnie źle, nie chcę studzić Twojego zapału, czy niszczyć obranego marzenia. Uważam, że nie pomogą tu żadne magiczne triki czy czarodziejska różdżka. Swoje trzeba w tym temacie zrobić, a dodatkowo być przygotowanym, że łatwo nie będzie!

 

Jeśli szukasz w tym wszystkim wsparcia, to jak najbardziej będą Ci pomocne odpowiednie narzędzia marketingowe oraz ludzie, którzy są w tym ekspertami. To znacznie ułatwi Ci start, a także systematyczne postępy 🙂

 

 MYŚL POZYTYWNIE 🙂     

=> =>   Tu mnie znajdziesz

Share This