Biznesplan Twojego ebiznesu. Ten artykuł stanowi istotny przerywnik obecnie poruszanego tematu – strony internetowej – na blogu: ,,Dziennik Marketera”. Zdecydowałem się teraz na taki wpis, bo dotarło do mnie coś ważnego. Chcę się tym z Tobą od razu podzielić, bo to może także Ci wiele wyjaśni 🙂

Jeśli czytałeś wpis: 7 korzyści internetu, czyli na czym polega ebiznes, to obiecałem w nim, że po pierwsze będę starał się umieszczać dla Ciebie treściwą wiedzę, a po drugie – systematyczność ich pojawiania się.

 

Jak nieświadomie stworzyłem biznesplan ebiznesu

Od tamtego momentu minęło prawie 1,5 miesiąca, a artykuły udostępniam dość regularnie, co mnie oczywiście cieszy. Mam  nadzieję, że Cb też 🙂 Jeżeli chodzi zawartość informacji na blogu, to już sam musisz mi na to odpowiedzieć.

Nie piszę tego, żeby się chwalić i abyś mi bił brawa. Robię to, bo uświadomiłem sobie bardzo istotną rzecz, która miała znaczący wpływ na biznesplan ebiznesu.

 

Moja deklaracja na tym blogu z 26 sierpnia wpłynęła bardzo pozytywnie na moje dalsze działanie (12 kolejnych wpisów 🙂 ). Nie spodziewałem się takiego obrotu sytuacji, co miło mnie zaskoczyło. Dodatkowo, jeżeli pojawiająca się treść w  jakimś stopniu spełnia Twoje oczekiwania, to SUPER 🙂

Jak widzisz, nasuwa się pierwszy KLUCZOWY WNIOSEK: warto wyznaczać sobie postanowienia (deklaracje), a złożone dodatkowo publicznie, skłaniają nas bardziej, by wypełnić skrupulatnie biznesplan ebiznesu. To samo możesz zrobić Ty, np. informując kogoś bliskiego ( rodzinę, przyjaciół ) o swoim planie, a wtedy będziesz miał większą motywację do jego wykonania. Tego Ci życzę 🙂

 

 

Kolejny artykuł i następna deklaracja, jak rozwijał się biznesplan ebiznesu

Co się stało dalej….. Wiele się  zmieniło po bardzo ważnych dla mnie warsztatach PIM Servaq w Oświęcimiu . Te zajęcia  wiele mi wyjaśniły, zresztą sam możesz to sprawdzić i zapisać się  < TUTAJ


Po tym wyjeździe pojawił się wpis: Własna strona WWW, czyli jak dorobić do pensji w domu ( 17 września), w którym postawiłem pewien fundament, a dokładnie kolejną część biznesplan ebiznesu.

 

Pomyślałem wtedy, że warto uporządkować swoją wiedzę na blogu, aby był to dla Ciebie jasny przekaz informacji. Stwierdziłem, że kolejne wiadomości muszą być ze sobą powiązane i krok po kroku przybliżać Ci świat możliwości internetu.

Hmn….miałem to dopiero w głowie, ale wszystko się zmieniło, gdy pojawiła się….

 

 

Prawdziwa koncepcja – Biznesplan ebiznesu– stworzona dokładnie krok po kroku i to bezpośrednio na…..

I to jest bardzo ważne ->  na papierze ! Czemu tak zrobiłem ?? Z prostej przyczyny: jak zobaczysz moje wpisy z początku istnienia bloga ( czerwiec),  to zauważysz, że teksty są często z ,,różnej  parafii”. Może ciekawe, ale nie do końca poukładane.

To dało mi wiele do  myślenia i dlatego postanowiłem to zmienić. Nie będę usuwał pierwszych tekstów, gdyż jest to dla mnie nauka przez doświadczenie, które zdobywam na bieżąco.   Chcę, żebyś także widział w ,,Dzienniku  Marketera” nie tylko same ,,perełki”, ale  także moje błędy jakie popełniam, a dzięki temu będziesz miał możliwość się razem ze mną uczyć 🙂 To jest chyba istotne, jak uważasz ?

 

To jaki jest plan, czyli mój końcowy biznesplan ebiznesu

 

Po pierwsze przemyślałem tematykę i kolejność wpisów. Obecnie pojawiają się treści dotyczące strony internetowej, potem opiszę szerzej możliwości blogowania ( żebyś miał porównanie). W kolejnych artykułach przedstawię narzędzia jakie będą Ci potrzebne do tego, by wyróżnić się w sieci, które wykorzystasz w różnych formach zarabiania w internecie ( a jakich – też się pojawi 🙂 ).

Po drugie pogrupowałem bieżące artykuły w odpowiednie kategorie, byś mógł bardzo szybko odnaleźć informacje, jakie są dla Ciebie w danym momencie potrzebne. Podobnie będzie z nowymi wpisami.

 

To jest dopiero początek szerokiego pomysłu na biznesplan ebiznesu, jaki stworzyłem. Stopniowo będę Cię informował dalszych krokach. Dlatego byj czujny 🙂

 

Jeśli masz ochotę, to wyraź swoją opinię na temat metody jaką zastosowałem.
Z mojej strony: dziękuję za uwagę w Biznesplan Twojego ebiznesu

Sebastian Pudłowski

P S  
W kolejnych wpisach wyjaśnię dlaczego istotny jest taki biznesplan oraz przedstawię strategie planowania. 

Share This