Automatyzacja biznesu nigdy nie była prostsza. Z dzieciństwa pamiętam opowieści mojej babci jak wykonywała pranie dla całej wieloosobowej rodziny. Wykorzystywała do tego tarę, która służyła jej właśnie do prania za pomocą tarcia w balii. Jak się zapewne domyślasz nie była to prosta czynność, a wręcz przeciwnie wymagała ogromnej siły i wytrwałości, a nie wspomnę już o czasie.

Dlatego wprowadzenie popularnej ,,Frani” w latach 80 stało się zbawiennym rozwiązaniem dla kobiet zajmujących się w tamtych czasach domem 🙂


A co powiesz o automatach na kawę, batony czy nawet bułki śniadaniowe. Sam mam kolegę, który wystawia takie sprzęty w placówkach publicznych i prywatnych.

Traktuje to jako przedsięwzięcie i dodatkowy zarobek, ale również twierdzi,  że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie ułatwiające dostęp do takich produktów dla odbiorców, szczególnie tych najmłodszych 🙂

A teraz pomyśl czy taki sam automat mógłbyś zastosować do swoich działań w Internecie. Automatyzacja takiego biznesu, to byłaby niezwykła sprawa. Wielokrotnie widziałem osoby, które większość całego roku spędzają w różnych zakątkach świata, a jedyny sprzęt jaki im towarzyszy oprócz telefonu, jest komputer przenośny.

I jak myślisz dlaczego?

Jeśli odpowiadasz: żeby sprawdzić pogodę, albo najświeższe wiadomości – jest to błędna odpowiedź 🙁 Zabierają go ze sobą, ponieważ ich automatyzacja biznesu może odbywać się w każdym czasie i to bez przywiązywania się do danego miejsca.

 

 

Dlatego, że automatyzacja biznesu w internecie umożliwia Ci właśnie zastosowanie dźwigni miejsca i czasu

 

W artykule: Gotowe narzędzia marketingowe do promocji Twojego Biznesu wymieniłem najważniejsze narzędzia pomocne do budowy Twojego wizerunku w Internecie. I wśród nich wymieniłem narzędzie, które według mnie jest niezbędne, aby automatyzacja każdego biznesu internetowego była prowadzona profesjonalnie. Za to właśnie odpowiada autoresponder, czyli automatyczne urządzenie do pozyskiwania adresów email.

Osobiście korzystam z autorespondera netsendo, gdyż zawiera wiele ciekawych funkcji, a zarazem jest bardzo prosty w codziennej obsłudze. To właśnie dzięki niemu z łatwością będziesz komunikować się ze swoimi odbiorcami w celu przedstawienia indywidualnej oferty produktów.

Jeżeli zamierzasz dzielić się swoją wiedzą z innymi, tworzyć własne produkty, tzw. infoprodukty czy edukować własnych subskrybentów, to automatyzacja biznesu za pomocą autorespondera netsendo będzie Ci w tym bardzo pomocna. 
Jak na tym zyskasz? Od razu zlikwidujesz indywidualne wysyłanie maili o podobnej tematyce i treści do wielu osób. Oszczędzisz dzięki temu swój cenny czas, który będziesz mógł przeznaczyć na coś innego.

A czy wiesz, że automatyzacja prowadzonego biznesu może być personalna


Jak byłem przedstawicielem handlowym, pisałem sporo maili i to do wielu osób. Każda taka wiadomość zawierała formę grzecznościową, czyli zwracałem się do poszczególnych klientów bezpośrednio po imieniu. Taką formą budowałem lepsze relacje ze swoimi kontrahentami, co finalnie przekładało się na większą sprzedaż i zarobki. I chociaż znałem wartość takiej korespondencji, to stawało się czasem dla mnie bardzo nużące, gdyż bywały dni, że taka czynność trwała nawet kilka godzin.

Teraz wiem, że można inaczej, a przede wszystkim dużo łatwiej. Za pomocą autorespondera automatyzacja biznesu odbywa się bezpośrednio imiennie do każdego odbiorcy z osobna, co możesz ustawić wcześniej samemu, tworząc treść takiej wiadomości. Sprawisz przez to miłe wrażenie osobie, która otrzyma taką wiadomość. Będzie myślała, że pisałeś ową treść osobiście z uwzględnieniem danego imienia. Dodatkowo zwiększy Ci to potwierdzalność takich maili, bo ktoś będzie myślał, że to coś ważnego.

A jakie to przynosi efekty w praktyce….

Otóż znaczące 🙂 W naszym zespole (7 – mio osobowym), w którym realizujemy Projekt Biznesowy Fast Profit, budujemy w ten sposób niesamowite relacje biznesowe i prywatne, co przekłada się na to, że ten innowacyjny System Współpracy Rekomendacyjnej rozwija się dynamicznie 😉

Oprócz tego autoresponder netsendo, to automatyzacja biznesu na zasadzie ustawienia budzika

Ale porównanie mi przyszło w tym momencie 🙂 Lecz tak najprościej mogę Ci przedstawić pewną funkcjonalność tego narzędzia. Jeżeli masz obowiązek wstać rano o 5 i wiesz, że sam z własnej woli raczej tego nie uczynisz.
Zapewne wówczas przydatne będzie Ci brzęczące urządzenie, które o wskazanej godzinie niezwłocznie Ci o tym przypomni. Takie jest własnie zadanie popularnego budzika i sam wiem, że bez niego czasami ani rusz 🙂

Pewnie nasuwa się Tobie teraz pytanie: jak ma się autoresponder do budzika i jak w tym wszystkim zadziała automatyzacja biznesu. Otóż podobnie jak budzik, także swoją wcześniej przygotowaną kolejkę wiadomości możesz ustawić na konkretny dzień i godzinę, dzięki czemu wiadomość dotrze do odbiorcy o porze, o której Ty zdecydujesz. Heh… to jest magia 🙂 Nie, to na prawdę tak działa, a możesz się sam o tym przekonać testując takie narzędzie w Servaq 🙂

 

Mam nadzieję, że artykułem: Automatyzacja biznesu nigdy nie była prostsza, przedstawiłem Ci w przystępny sposób jak działa autoresponder i do jakich celów można go wykorzystać. W kolejnych artykułach postaram się szerzej nakreślić praktyczne zastosowanie tego narzędzia. Także, do usłyszenia niebawem 🙂

 

MYŚL POZYTYWNIE 🙂                  

    => =>   Tu mnie znajdziesz

Share This