,,5 barier niszczących pomysł na biznes w domu”, to poniekąd kontynuacja poprzedniego wpisu: Pomysł na biznes w internecie, ale… Ten artykuł jest spontanicznym przemyśleniem jakie ograniczenia możesz sam napotkać na swojej drodze, by Twój pomysł na biznes w domu nie został zrealizowany.

Przedstawione przykłady wynikają głównie z mojego doświadczenia, a także bliskiego mi otoczenia. Stanowią największe bariery z jakimi ja się spotkałem w swoim życiu i które mogą przytrafić się także Tobie ( czego Ci nie  życzę).

Brzmi to ,,na pierwszy rzut oka groźnie”, jak z jakiegoś kryminału. A jedynie chciałbym podkreślić ważność tego zagadnienia, czyli skuteczny pomysł na biznes w domu.

Dla przykładu prawdziwa historia….

 

Historia, w której pomysł na biznes w domu, zmienił wiele

To zdarzyło się naprawdę. Z wykształcenia był kucharzem, lubiącym zapewne swoją profesję. Przynajmniej nie chodził głodny ( coś na ten temat wiem: mój tata był w wojsku kucharzem).

Jednak, nawet kolejne awanse zawodowe, nie spełniały jednego z Jego głównych oczekiwań. Domyślasz się pewnie jakiego? Tak: finansowego.

Oczekiwanie ,,do pierwszego” nie było komfortowym uczuciem, skoro środków do życia brakowało znacznie wcześniej. Taka sytuacja stresowałby chyba każdego.

Dlatego postanowił coś zmienić. I  wtedy narodził się pomysł na biznes w domu. Realizował go ochoczo, poświęcając swój wolny czas po standardowej pracy, wielokrotnie ,,zarywając nocki”

Czy to się opłaciło… Jaki  był tego finał ? O tym w dalszej części artykułu: ,, 5 barier niszczących pomysł na biznes w domu”….

 

1 bariera niszcząca pomysł na biznes w domu: ,,Ludzie, którzy maja mniejsze marzenie, niż Twoje – mają na Ciebie znaczący wpływ”

Pewnie masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy z ,,dobrej chęci” udzielają  Tobie kluczowych rad. W rzeczywistości nie są jednak pomocni, gdyż sami nie odnieśli w tym aspekcie sukcesu. 

Myślę, że niebezpieczne jest słuchać rad takich osób. Wynika to z  prostej przyczyny – ograniczają one Twoje marzenia, które zapewne masz i chcesz realizować.

Szczególnie źle wpływają opinie i sugestie najbliższych Ci osób, np. rodziny. To prawda, oni chcą dla Ciebie dobrze. Lecz, to co najlepsze dla Twojego rozwoju powinieneś wiedzieć i decydować Sam. Jeśli nie jesteś do końca o tym przekonany, warto wtedy testować (sprawdzać), by ostatecznie podjąć słuszną decyzję.

Możesz także traktować swój nowy pomysł na biznes w domu jak młody krzew, który będziesz chronił (wyrywał chwasty), podlewał, póki nie rozwinie dobrych owoców. Wtedy tymi dojrzałymi owocami (sprawdzonymi pomysłami) podzielisz się z innymi.

 

2 bariera niszcząca pomysł na biznes w domu: Stwierdzasz: ,,Moja sytuacja się różni”

I tu się z Tobą zgodzę. Ja różnię się od Ciebie, a Ty pewnymi aspektami ode mnie. Miedzy kobietami a mężczyznami znajdziemy tych różnic pewnie więcej (w tej sytuacji, to chyba dobrze 🙂 ).

A jak jest z naszym podejściem do pracy i biznesu? Z tym jest pewnie różnie…. Wiele osób ma ciekawy pomysł na biznes w domu, lecz go nie spełnia. Czemu?

Tych powodów pewnie znalazłoby się wiele: rodzina, praca (8-12 h), znajomi, rozrywki, telewizor itp. Znaczącą kwestią jest także wiara we własne możliwości, no bo przecież powiesz: ,,ja nie jestem Einsteinem”. I to się zgadza, on był tylko jeden. 

Wiesz ile ja okazji zaprzepaściłem, sadząc że się do tego nie nadaję, a także, myśląc:,, są ode mnie lepsi”. 

Teraz chcę iść śladami bohatera wspomnianego na początku artykułu. Nie miał wykształcenia informatycznego ani marketingowego, a jednak zrodził się w nim pasja i pomysł na biznes w domu. Teraz jest w tej dziedzinie ekspertem i uczy innych jak też się nim stać.

 

3 bariera niszcząca pomysł na biznes w domu: ,,Pozostaję w swojej strefie komfortu”

Podejmowanie przez Ciebie drastycznych kroków w nowych sytuacjach nie jest łatwe i przyjemne. Rodzi obawę czy uda Ci się wykonać założony plan, a także jak odbierze nas otoczenie.

Pamiętam jak rozpoczynałem swój własny pomysł na biznes w domu. Postanowiłem ,,postawić” własnego bloga, by dzielić się na nim ciekawymi treściami.

Następnie pojawił się strach i nie pewność jak to ma wyglądać. Przecież ja nie znam się na zakładaniu i optymalizowaniu takiej strony eksperckiej. Wtedy ze wsparciem przyszedł servaq, który znacznie ułatwił mi sprawę. Wówczas moje działanie nabrało tempa. 

Potem pojawił się u mnie problem z pisaniem treści: o czym pisać, czy ktoś to będzie czytał, jak zostanę odebrany. A teraz czytasz  właśnie mój 11 wpis (a to dopiero początek). Można? Jak mówi przysłowie: ,,Dla chcącego…”

Teraz już wiem, że do  sytuacji nieznanych (często właśnie niekomfortowych) warto podchodzić stopniowo i rozsądnie, a po jakimś czasie okażą się czymś naturalnym. Zatem wytrwałości: Ty też dasz radę 🙂

 

4 bariera niszcząca pomysł na biznes w domu: ,,Kanapa, pilot, a pieniądze same spadną z nieba”

To nie jest oczywiście sugestia do Ciebie. Bo Ty w tym momencie siedzisz przed komputerem (lub innym nośnikiem mobilnym) i  czytasz ten artykuł by coś zmienić w swoim życiu. To bardzo dobrze świadczy o Tobie, bo chcesz się rozwijać, a to pierwszy krok do sukcesu.

To w czym tkwi problem. Otóż  ja, jak również Ty, jesteśmy atakowani szeregiem reklam, które potrafią zdziałać cuda: magiczny preparat by schudnąć 20 kg w  miesiąc czy odżywka na przyrost 10 kg  masy w 3 w tygodnie. A czy hasła reklam dają oczekiwany efekt. Z tym chyba jest różnie.

Sam wabił mnie często taki slogan i kupowałem dany produkt, wyniki były niestety średnie. A może spotkałeś się na portalach z hasłami: ,, był bezrobotny a teraz chodzi z wypchana walizką”. Ja sprawdziłem to na ,,własnej skórze” i  magiczny biznes nie zadziałał.

To co  jest istotne, to mieć ciekawy pomysł na biznes w domu, który będziesz rzetelnie i systematycznie rozwijał , a wspomniane w tytule:kanapa i pilot same pójdą w odstawkę.

 

5 bariera niszcząca pomysł na  biznes w domu: ,,Jedyny sposób na zarobienie dużych pieniędzy to ciężka praca”

Co o tym stwierdzeniu myślisz?

Jeżeli chodzi o mnie, to  nie do końca się z tym zgadzam. Mam przykład swojego taty, który w życiu bardzo ciężko pracował a efekty finansowe nie zawsze spełniały jego oczekiwań.

Dlatego, ja zmodyfikuję powyższą myśl: Dobry sposób na zarobienie godziwych pieniędzy to zaplanowana i mądra praca. Dodałbym jeszcze: systematyczna.

Przykładem godnym uwagi, szczególnie dla początkujących osób, może być ciekawy pomysł na biznes w domu, dostosowany do Twojego czasu i możliwości. A automatyzacja takiego zadania, to właśnie inteligentna i rozsądna praca, która przyniesie odpowiednie profity w przyszłości.

Oprócz kluczowej automatyzacji, więcej o zaletach pracy w internecie dowiesz się na podstawie artykułu: 7 korzyści internetu, czyli na czym polega ebiznes.

 

Na obecny czas to chyba wystarczy negatywnych czynników (Pomysł na biznes w internecie, ale…) oraz przeszkód – obecny artykuł: 5 barier niszczących pomysł na biznes w domu.

Myślę, że warto takich niesprzyjających sytuacji w trakcie rozwijania własnego ebiznesu być świadomym już na samym początku drogi. Pozwoli Ci to się z nimi oswoić, a kiedy przyjdą, będziesz na nie gotowy.

Kolejne treści na blogu będą dotyczyły interesujących rozwiązań i możliwości jakie daje Tobie internet, abyś sam mógł je systematycznie wprowadzić we własnym zakresie.
Zatem niech super pomysł na biznes w domu doprowadzi Cię do samych sukcesów 🙂

Następny wpis będzie dotyczył relacji z wyjazdów, z którymi się z Tobą podzielę. 
Oczekuj wiadomości 🙂
Pozdrawiam Sebastian Pudłowski

Share This